| Upload Date | December 20 2025 08:12 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus CPH2723 |
| Model ID | OnePlus CPH2723 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.74 GB |
| Single-Core Score | 3210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2825
405.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2682
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3413
69.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3323
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3129
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4015
19.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2684
215.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3031
93.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3532
105.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2853
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3099
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3500
269.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3798
111.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4337
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2831
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3037
96.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9921 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7036
1010.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10897
65.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11156
228.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12767
294.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12226
165.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15847
78.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3061
245.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12873
398.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8240
246.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8362
34.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12026
374.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10063
773.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11229
329.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8599
85.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13560
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11088
351.1 Kpixels/sec |