| Upload Date | December 20 2025 08:12 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. B650E MAX GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5629 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3490 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3296
473.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3002
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3616
74.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3355
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3323
45.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3249
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3521
281.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3144
97.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3589
107.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4640
19.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3977
123.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3713
285.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3920
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4046
40.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2870
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3618
114.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16250 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11106
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18102
109.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15829
324.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18017
415.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21202
287.7 images/sec |
|
|
Clang
|
22491
110.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4627
370.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21998
681.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11773
352.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20462
84.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22256
692.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20264
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17081
501.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14015
139.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24404
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19779
626.2 Kpixels/sec |