| Upload Date | December 20 2025 08:10 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 14 |
| Model ID | Xiaomi 23127PN0CC |
| Motherboard | houji |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.91 GB |
| Single-Core Score | 2115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1845
265.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1881
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2506
51.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2407
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1966
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2634
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2074
166.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2037
63.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2293
68.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2068
8.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2333
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1911
146.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2192
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1932
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1562
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2282
72.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6921 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4752
682.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7488
45.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9515
194.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9137
210.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8373
113.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9402
46.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2479
198.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8843
274.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5670
169.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6334
26.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8989
279.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5530
425.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7394
217.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6101
60.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8098
7.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8647
273.8 Kpixels/sec |