| Upload Date | December 20 2025 07:59 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Acer One Z14-55M |
| Motherboard | Acer Acer One Z14-55M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 7320U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 160 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4123 MHz |
| Package | Socket FT6 |
| Codename | Mendocino |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.31 GB |
| Transfer Rate | 544 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1345 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1568
225.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1381
8.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1357
27.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1547
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1255
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1563
7.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1321
105.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1399
43.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
624
18.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1757
7.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1816
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1024
78.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1421
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1386
13.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1463
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1372
43.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3907 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2445
351.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4234
25.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3740
76.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5318
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4692
63.7 images/sec |
|
|
Clang
|
5871
28.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1309
104.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6034
187.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1684
50.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5378
22.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5655
176.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3715
285.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4505
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3338
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7306
7.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4985
157.8 Kpixels/sec |