| Upload Date | December 20 2025 07:58 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2134 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1922
276.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2050
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2563
52.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2455
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1986
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2679
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2019
161.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2043
63.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2191
65.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1998
8.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2422
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1936
148.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2165
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1917
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1611
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2212
70.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6719 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4655
668.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7519
45.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8992
184.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8779
202.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8000
108.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8658
42.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2291
183.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8697
269.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5406
161.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6264
25.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8722
271.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5631
432.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7263
213.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6197
61.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8084
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8556
270.9 Kpixels/sec |