| Upload Date | December 20 2025 07:47 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3184
457.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3432
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3469
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3204
73.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3224
43.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4290
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3237
259.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3009
93.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5434
162.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3490
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3647
113.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4377
336.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3789
111.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4232
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3002
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3308
104.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9380 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8545
1.20 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10730
64.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9336
191.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9182
211.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10055
136.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12398
61.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3929
314.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9717
301.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10218
305.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9310
38.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11326
352.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10185
783.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10653
312.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10586
105.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9862
9.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9329
295.4 Kpixels/sec |