| Upload Date | December 20 2025 07:46 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2984 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2979
427.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2878
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3011
61.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2949
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2675
36.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3726
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2735
219.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2768
85.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2450
73.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2601
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3493
108.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3693
284.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3308
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3789
37.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2530
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3010
95.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7533 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6520
936.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9226
55.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8277
169.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7994
184.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8240
111.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10665
52.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3161
253.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8489
263.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5922
177.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6599
27.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10057
312.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8257
634.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8035
235.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7911
78.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8218
7.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7857
248.8 Kpixels/sec |