| Upload Date | December 20 2025 07:45 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBox_EVO-X2 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI Max+ 395 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 112 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 3954 MHz |
| Codename | Strix Halo |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 79.65 GB |
| Transfer Rate | 1998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2754 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2584
371.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1817
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2842
58.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2690
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2786
37.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2705
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2958
236.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2760
85.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2968
88.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3894
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3277
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2643
203.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3265
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2655
26.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2427
2.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2726
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15964 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9015
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15362
92.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17975
368.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18362
423.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20635
280.1 images/sec |
|
|
Clang
|
25291
124.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3771
302.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28497
883.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13289
397.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17198
71.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23763
739.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15378
1.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17442
511.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13544
134.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27445
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17356
549.5 Kpixels/sec |