| Upload Date | December 20 2025 07:43 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3943 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3403
488.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3464
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3898
79.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3973
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3552
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4488
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3666
293.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3321
102.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5991
179.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3844
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3929
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4871
374.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4172
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4606
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3282
3.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3605
114.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10273 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8939
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11245
67.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11628
238.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10547
243.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10891
147.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13711
67.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4366
349.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10405
322.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11506
344.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10018
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11960
372.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10997
845.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11246
330.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11545
114.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10572
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10027
317.5 Kpixels/sec |