| Upload Date | December 20 2025 07:42 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Air 11-inch (7th generation) |
| Model ID | iPad15,3 |
| Motherboard | J607AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 3052 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2960
425.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2917
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3053
62.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2915
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2722
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3731
18.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2820
225.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2817
87.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2545
76.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2795
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3577
111.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3816
293.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3507
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3984
39.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2525
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3151
99.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12045 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9751
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12947
78.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13663
279.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13589
313.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13871
188.2 images/sec |
|
|
Clang
|
18291
90.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3688
295.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14899
461.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9693
290.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11631
48.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15993
497.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12606
969.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14676
430.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11772
116.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14047
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13716
434.3 Kpixels/sec |