| Upload Date | December 20 2025 07:40 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X409JB_A409JB |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X409JB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1005G1 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 126 Stepping 5 |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3392 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.81 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1425 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1291
185.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1369
8.25 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1471
30.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1462
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1357
18.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1358
6.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1395
111.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1451
45.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1336
40.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1568
6.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1962
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1040
79.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1403
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1783
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1346
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1564
49.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2679 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1711
245.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2926
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2898
59.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3473
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3005
40.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2920
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1610
129.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3245
100.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1950
58.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2849
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4033
125.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1936
148.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2814
82.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3188
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3250
3.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2949
93.4 Kpixels/sec |