| Upload Date | December 20 2025 07:29 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 2.22 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 1912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1589
228.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1168
7.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1926
39.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1769
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1735
23.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2305
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1929
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1784
55.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2920
87.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2061
8.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2033
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2430
186.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2278
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1881
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1715
1.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1927
61.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4280 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3245
466.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4913
29.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4327
88.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4438
102.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4660
63.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6503
32.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2592
207.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5320
164.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3797
113.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3702
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5059
157.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3976
305.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4510
132.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4079
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5020
4.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3775
119.5 Kpixels/sec |