| Upload Date | December 20 2025 07:28 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | HONOR FCP-AN10 |
| Model ID | HONOR FCP-AN10 |
| Motherboard | FCP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM SM8650 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.91 GB |
| Single-Core Score | 2145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1925
276.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1891
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2616
53.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2530
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2008
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2802
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2001
160.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2068
64.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2206
66.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1979
8.19 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2441
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1939
149.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2141
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1998
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1638
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2211
70.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6263 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4498
645.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7285
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9049
185.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8913
205.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7031
95.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8204
40.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2103
168.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7954
246.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4907
146.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5271
21.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8453
263.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5022
386.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6386
187.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5846
58.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7277
7.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7936
251.3 Kpixels/sec |