| User | jokester01au |
| Upload Date | December 20 2025 07:24 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3797 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3292
472.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3255
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3883
79.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3307
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3603
48.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4341
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3490
279.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3335
103.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5811
173.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3821
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4146
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4466
343.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4433
130.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4117
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3036
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3452
109.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20644 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15154
2.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20710
124.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24908
509.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23788
548.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25970
352.5 images/sec |
|
|
Clang
|
30103
148.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4688
375.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24607
762.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
22662
678.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19462
80.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26669
829.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19651
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27756
814.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
21343
211.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25751
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23838
754.8 Kpixels/sec |