| Upload Date | December 20 2025 07:23 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Nitro ANV15-51 |
| Motherboard | RPL Sportage_RTH |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13420H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1427 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1371
196.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1242
7.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1496
30.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1447
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1445
19.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1357
6.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1407
112.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1371
42.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1377
41.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1910
7.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1607
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1118
86.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1446
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1714
17.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1423
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1407
44.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4059
582.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7386
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7476
153.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7367
169.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8334
113.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9058
44.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1735
139.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10225
316.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4009
120.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7798
32.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9842
306.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5681
436.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7145
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6790
67.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11357
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8949
283.4 Kpixels/sec |