| Upload Date | December 20 2025 07:16 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 13 |
| Model ID | vivo V2408A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2943 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2453
352.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2532
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3319
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3076
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2966
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3818
18.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2513
201.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2797
86.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3191
95.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2571
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2962
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3103
238.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3436
100.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3338
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2676
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2738
86.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9112 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6497
933.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9230
55.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11182
228.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10803
249.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10283
139.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14788
72.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2819
225.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11753
364.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7680
229.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7476
30.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11652
362.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9300
715.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9914
290.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9195
91.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12350
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10731
339.8 Kpixels/sec |