| User | jokester01au |
| Upload Date | December 20 2025 07:13 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.0 (Build 25A354) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3043
437.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3059
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3522
72.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3359
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3362
45.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4028
19.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3341
267.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3134
97.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5516
165.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3702
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3709
115.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4213
323.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4146
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3840
38.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2850
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3426
108.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14033 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9971
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14699
88.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15002
307.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13917
320.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18113
245.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23060
113.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4536
363.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18269
566.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14573
436.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15680
64.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19980
621.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14201
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14544
426.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9211
91.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18060
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15631
494.9 Kpixels/sec |