| Upload Date | December 20 2025 07:11 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | vivo V2123A |
| Model ID | vivo V2123A |
| Motherboard | k6877v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6877V/ZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3393 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.41 GB |
| Single-Core Score | 888 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
694
99.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
953
5.74 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1111
22.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1227
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
973
13.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1006
4.96 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
845
67.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1094
33.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
767
23.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
637
2.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1134
35.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
301
23.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1081
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
861
8.54 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
896
866.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1008
31.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2172 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1215
174.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2984
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2889
59.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3623
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2595
35.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3220
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
701
56.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3487
108.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1433
42.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1454
6.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3259
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1031
79.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2394
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2126
21.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3167
3.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2763
87.5 Kpixels/sec |