| Upload Date | December 20 2025 07:10 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 10 Pro |
| Model ID | Google Pixel 10 Pro |
| Motherboard | blazer |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.25 GHz |
| Cluster 2 | 5 Cores @ 3.05 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.78 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.18 GB |
| Single-Core Score | 2279 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1855
266.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1663
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2659
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2703
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2283
31.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3048
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2064
165.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2451
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2380
71.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2214
9.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2669
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1768
135.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2424
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2312
22.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1822
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2530
80.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5308 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3875
556.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5997
36.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8416
172.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8986
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7342
99.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8027
39.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1290
103.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6882
213.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3872
115.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4877
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6358
197.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3952
303.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4884
143.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4554
45.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5658
5.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7023
222.4 Kpixels/sec |