| Upload Date | December 20 2025 07:09 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550-A PRO (MS-7C56) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4644 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2986 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2195 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2341
336.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2069
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2299
47.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2133
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1978
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2132
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2139
171.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2203
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1158
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3005
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2975
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2450
188.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2547
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2721
27.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1980
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2493
78.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9849 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7061
1014.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13178
79.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9779
200.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13350
307.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12291
166.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16064
79.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2754
220.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17585
544.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4240
126.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6428
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14116
439.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12507
961.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10009
293.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7382
73.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20190
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12133
384.2 Kpixels/sec |