| Upload Date | December 19 2025 04:30 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 20VD |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4193 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.79 GB |
| Transfer Rate | 3182 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1437 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1422
204.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1673
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1617
33.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1660
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1679
22.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1896
9.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1664
133.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1738
53.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1337
40.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1089
4.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1633
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
757
58.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1146
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1346
13.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
951
919.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1296
41.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3452 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1400
201.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4615
27.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3014
61.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4239
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4725
64.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4060
20.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1486
119.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7105
220.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1954
58.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5250
21.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4170
129.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3192
245.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3839
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2535
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6229
6.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4108
130.1 Kpixels/sec |