| Upload Date | December 19 2025 04:30 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2583 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.85 GB |
| Single-Core Score | 2145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1895
272.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1948
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2626
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2444
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2014
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2778
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2047
163.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2082
64.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2230
66.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1988
8.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2435
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1945
149.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2139
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1918
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1632
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2256
71.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4390
630.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7409
44.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9148
187.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8676
200.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7742
105.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9107
44.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2338
187.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8609
266.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5323
159.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5693
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8444
262.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5024
386.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7029
206.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6098
60.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7761
7.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8487
268.7 Kpixels/sec |