| Upload Date | December 19 2025 04:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E48 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG X870E GODLIKE (MS-7E48) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5815 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3002
431.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2523
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2972
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3047
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3111
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2858
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2978
238.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2929
90.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3295
98.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4402
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3763
117.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3129
240.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3460
101.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3566
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2672
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3196
101.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15345 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10814
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17640
106.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12932
264.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20238
466.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21719
294.8 images/sec |
|
|
Clang
|
42867
211.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3972
318.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19654
609.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11386
340.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17337
71.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19242
598.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18096
1.39 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15221
446.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10941
108.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16717
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14437
457.1 Kpixels/sec |