| Upload Date | December 19 2025 04:27 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited DeskMini Series |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd F1FXM |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5440 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2976
427.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2565
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2819
57.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2596
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2886
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2920
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2853
228.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2723
84.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2930
87.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3517
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3512
109.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3104
238.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3204
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3297
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2494
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2748
87.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16150 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9068
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20408
123.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12560
257.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19336
445.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21659
293.9 images/sec |
|
|
Clang
|
38206
188.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3671
294.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35722
1.08 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8213
245.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15675
64.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18074
562.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21745
1.67 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17743
520.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9724
96.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
42477
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15621
494.6 Kpixels/sec |