| Upload Date | December 19 2025 04:26 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3806 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3341
479.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3422
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3903
79.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3574
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3542
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4477
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3468
277.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3177
98.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5788
173.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3720
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3929
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4607
354.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3953
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4383
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3134
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3343
105.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9844 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8678
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11077
66.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11028
225.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9422
217.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10743
145.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13353
65.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4118
329.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10147
314.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10956
327.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9650
39.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11741
365.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10620
816.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11006
323.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10281
102.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10367
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9509
301.1 Kpixels/sec |