| Upload Date | December 19 2025 04:21 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3027
434.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3013
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3418
70.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3253
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3313
45.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4097
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3069
245.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3009
93.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5541
165.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3385
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3547
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3820
293.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3735
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4029
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2822
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3108
98.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8797 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7013
1007.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9666
58.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9392
192.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8691
200.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9985
135.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11722
57.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3639
291.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9383
290.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10105
302.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9370
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11136
346.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8667
666.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9635
282.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9390
93.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9330
9.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8781
278.0 Kpixels/sec |