| Upload Date | December 19 2025 04:19 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | LENOVO 82B1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1633 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1813
260.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1667
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1587
32.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1699
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1534
20.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1661
8.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1389
111.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1759
54.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
909
27.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2327
9.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2288
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1357
104.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1721
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1920
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1672
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1802
57.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7359 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3301
474.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8933
53.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6846
140.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9722
224.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9385
127.4 images/sec |
|
|
Clang
|
12308
60.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1505
120.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14879
461.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3473
103.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8675
35.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11180
347.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7980
613.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8961
262.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6334
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17571
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9592
303.7 Kpixels/sec |