| Upload Date | December 19 2025 04:18 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2059
295.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2067
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2682
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2870
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2081
28.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2858
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2124
170.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2144
66.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2328
69.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2097
8.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2525
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2011
154.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2257
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2105
20.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1674
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2333
73.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7118 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4733
679.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7754
46.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9249
189.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9889
228.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8639
117.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10076
49.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2414
193.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9234
286.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5967
178.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6753
27.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9212
286.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5902
453.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7410
217.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6164
61.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8135
7.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8889
281.4 Kpixels/sec |