| Upload Date | December 19 2025 04:14 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 21MW |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7735HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3443 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 28.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1553 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1641
235.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1465
8.83 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1458
29.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1537
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1431
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1525
7.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1541
123.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1589
49.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
834
25.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2169
8.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2125
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1566
120.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1840
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1997
19.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1438
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1754
55.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5339
766.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9897
59.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8727
178.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9750
224.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6334
86.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12581
62.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1933
154.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13096
405.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3910
117.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9153
37.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12728
396.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8002
615.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9666
283.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7613
75.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16142
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9968
315.6 Kpixels/sec |