| Upload Date | December 19 2025 04:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3988 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3416
490.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3447
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3893
79.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3606
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3545
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4469
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3760
301.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3422
106.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6108
182.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4053
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3966
123.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5079
390.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4414
129.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4771
47.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3370
3.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3778
119.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10111 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9277
1.30 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11606
69.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12029
246.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10062
232.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11273
153.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13935
68.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4560
365.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10724
332.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11401
341.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7165
29.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11861
369.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8495
653.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11353
333.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11550
114.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10655
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10225
323.8 Kpixels/sec |