| Upload Date | December 19 2025 04:13 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad (11th generation) |
| Model ID | iPad15,7 |
| Motherboard | J481AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 5 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.44 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.78 GB |
| Single-Core Score | 2706 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2700
387.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2734
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2755
56.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2589
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2357
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3383
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2522
202.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2497
77.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2338
70.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2289
9.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3143
97.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3290
253.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2973
87.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3466
34.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2174
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2789
88.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6359 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5893
846.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7872
47.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7214
147.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6675
153.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6540
88.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8601
42.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2935
235.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6845
212.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5095
152.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5706
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8678
270.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6914
531.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7005
205.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5800
57.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6509
6.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6960
220.4 Kpixels/sec |