| Upload Date | December 19 2025 04:12 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3786 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3380
485.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3412
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3958
81.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3520
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3500
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4471
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3431
274.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3147
97.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5754
172.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3653
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3804
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4519
347.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3955
116.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4367
43.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3107
3.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3419
108.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9939 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8715
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11577
69.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11321
231.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9642
222.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10667
144.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13521
66.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4087
327.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10143
314.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10958
327.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9859
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11581
360.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10597
814.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10901
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10609
105.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10188
9.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9936
314.6 Kpixels/sec |