| Upload Date | December 19 2025 04:12 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928U1 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 1779 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1595
229.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1117
6.73 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2030
41.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2177
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1853
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2535
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1942
155.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1905
59.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2004
60.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1944
8.05 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2016
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1659
127.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1725
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1482
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1108
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1655
52.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5955 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3648
523.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4950
29.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6900
141.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7052
162.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6156
83.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9137
45.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2332
186.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7918
245.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5312
159.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5987
24.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8776
273.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5425
417.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6886
202.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5562
55.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7892
7.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8063
255.3 Kpixels/sec |