| Upload Date | December 19 2025 04:11 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2583 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.85 GB |
| Single-Core Score | 2137 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1878
269.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1925
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2570
52.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2474
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2003
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2769
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1975
158.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2076
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2220
66.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2010
8.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2441
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1918
147.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2184
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1961
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1636
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2249
71.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6406 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4489
644.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7151
43.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8885
181.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8802
203.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7524
102.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8937
44.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1941
155.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8588
266.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5222
156.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5669
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8514
264.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4963
381.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6828
200.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5821
57.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7451
7.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8466
268.0 Kpixels/sec |