| Upload Date | December 19 2025 04:10 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX5061 |
| Model ID | realme RMX5061 |
| Motherboard | k6989v2_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.10 GB |
| Single-Core Score | 2242 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1974
283.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1883
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2741
56.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2645
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2140
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2798
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2259
180.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2224
68.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2347
70.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2072
8.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2584
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1863
143.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2355
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2025
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1655
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2390
75.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7304 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5371
771.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7468
45.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10414
213.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10736
247.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8339
113.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10975
54.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2704
216.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9925
307.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5475
163.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6470
26.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9122
283.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5499
422.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7346
215.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6051
60.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8092
7.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9240
292.6 Kpixels/sec |