| Upload Date | December 19 2025 04:05 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | LENOVO 30E1A2Y2CW |
| Motherboard | LENOVO 1046 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper PRO 5975WX |
| Topology | 1 Processor, 32 Cores, 64 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 32 Cores |
| Maximum Frequency | 4511 MHz |
| Package | Socket sWRX8 |
| Codename | Chagall |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 32 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 32 |
| L2 Cache | 512 KB x 32 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 4 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 127.85 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2188
314.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1856
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2177
44.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2049
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1869
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2024
9.97 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1993
159.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2100
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1120
33.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2826
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2853
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2180
167.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2445
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2489
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1895
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2252
71.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7908
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18226
109.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18096
370.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18007
415.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22179
301.0 images/sec |
|
|
Clang
|
45913
226.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2524
202.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
40089
1.21 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8158
244.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12385
51.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26293
818.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19596
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20315
596.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12016
119.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
69339
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22074
698.9 Kpixels/sec |