| Upload Date | December 19 2025 04:04 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus CPH2649 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2701 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2232
320.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2277
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3058
62.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2815
64.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2748
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3577
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2301
184.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2720
84.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2634
78.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2435
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2786
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2926
225.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3137
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2773
27.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2555
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2649
83.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5347
767.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8752
52.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9401
192.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8708
200.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10333
140.2 images/sec |
|
|
Clang
|
14124
69.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2667
213.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11227
347.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7102
212.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7775
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11287
351.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9026
694.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9327
273.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7179
71.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12492
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9850
311.9 Kpixels/sec |