| Upload Date | December 19 2025 04:00 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47I |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2044 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1740
249.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1726
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2496
51.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2395
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1963
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2498
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1958
156.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2008
62.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2146
64.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1937
8.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2335
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1768
135.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2104
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2004
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1605
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2132
67.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4470
641.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6232
37.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8487
173.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8807
203.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7703
104.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7253
35.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2142
171.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8834
273.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4756
142.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5192
21.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8342
259.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4768
366.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7408
217.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5335
52.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7912
7.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9022
285.7 Kpixels/sec |