| Upload Date | December 19 2025 04:00 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G |
| Model ID | samsung SM-N986W |
| Motherboard | kona |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3341 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.42 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.09 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.35 GB |
| Single-Core Score | 1300 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1342
192.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1323
7.97 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1366
28.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1568
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1308
17.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1689
8.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1283
102.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1367
42.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1071
32.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1103
4.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1564
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
911
70.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1341
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1179
11.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1180
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1206
38.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3465 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2370
340.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3943
23.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4261
87.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4548
104.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4246
57.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4663
23.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1446
115.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5042
156.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2536
75.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2522
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4745
147.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2333
179.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3794
111.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3331
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4722
4.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4053
128.3 Kpixels/sec |