| Upload Date | December 19 2025 03:59 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3684 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3289
472.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3060
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3830
78.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3536
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3434
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4481
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3462
277.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3180
98.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5576
166.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3578
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3677
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4003
307.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3895
114.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4227
41.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3105
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3271
103.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9400 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7465
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10638
64.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10156
207.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9112
210.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10475
142.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12723
62.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4075
326.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9992
309.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10197
305.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9651
39.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11452
356.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9346
718.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10535
309.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10192
101.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10211
9.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9397
297.5 Kpixels/sec |