| User | robin61 |
| Upload Date | December 19 2025 03:59 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3186 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3066
440.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2878
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3247
66.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3035
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2908
39.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3941
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3073
246.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2976
92.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2645
79.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2879
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3760
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3984
306.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3776
110.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3815
37.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2690
2.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3263
103.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14579 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11064
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14969
90.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17057
349.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16285
375.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16532
224.4 images/sec |
|
|
Clang
|
23789
117.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3866
309.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18987
588.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12222
365.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13742
56.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20787
646.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14791
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18187
533.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13641
135.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18117
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17691
560.1 Kpixels/sec |