| Upload Date | December 19 2025 03:59 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 257 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1285 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
944
135.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
946
5.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1475
30.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1290
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1335
18.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1715
8.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1384
110.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1303
40.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1197
35.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1183
4.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1682
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1164
89.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1491
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1528
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1089
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1211
38.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3811 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3261
468.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4374
26.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3318
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4910
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4624
62.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6143
30.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1530
122.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5228
162.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3096
92.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2606
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5245
163.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3005
231.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5303
155.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2170
21.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5169
5.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5039
159.5 Kpixels/sec |