| Upload Date | December 19 2025 03:59 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2336 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2415
346.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2360
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2326
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2371
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2026
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3023
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2222
178.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2291
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1887
56.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2001
8.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2754
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2950
226.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2468
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2658
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1961
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2130
67.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4147
595.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3591
21.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4479
91.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4526
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4342
58.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8016
39.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2406
192.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6470
200.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3824
114.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5179
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7790
242.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6184
475.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6057
177.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4710
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5021
4.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5165
163.5 Kpixels/sec |