| Upload Date | December 19 2025 03:58 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 9320 |
| Motherboard | Dell Inc. 0YGDFG |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1360P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.62 GB |
| Single-Core Score | 2366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2222
319.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2159
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2332
47.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2336
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2390
32.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2391
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2272
182.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2346
72.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2297
68.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2979
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2798
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2038
156.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2239
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2782
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2281
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2428
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10237 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6233
895.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12785
77.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13006
266.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12794
295.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11650
158.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13346
65.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2781
222.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13923
431.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6419
192.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9996
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16327
508.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10499
807.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10470
307.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10855
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16597
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12991
411.3 Kpixels/sec |