| Upload Date | December 19 2025 03:58 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | Xiaomi Redmi Note 8 Pro |
| Model ID | Xiaomi Redmi Note 8 Pro |
| Motherboard | begonia |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6785V/CC |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.05 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.50 GB |
| Single-Core Score | 623 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
603
86.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
658
3.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
613
12.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
769
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
669
9.07 images/sec |
|
|
Clang
|
709
3.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
534
42.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
701
21.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
527
15.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
579
2.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
783
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
327
25.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
689
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
630
6.25 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
663
641.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
628
19.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1749 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1118
160.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2344
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2296
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2805
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2106
28.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2547
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
520
41.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2906
90.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1155
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1067
4.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2695
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
921
70.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1859
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1818
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2701
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1977
62.6 Kpixels/sec |