| Upload Date | December 19 2025 03:55 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.43 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4037 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3540
508.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3390
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4109
84.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3641
84.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3697
50.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4683
23.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3747
300.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3471
107.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6044
180.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4153
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4139
128.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4774
367.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4220
123.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4967
49.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3455
3.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3657
115.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9678
1.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16622
100.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14684
300.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12797
295.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18035
244.8 images/sec |
|
|
Clang
|
22711
111.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4920
394.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18525
574.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14561
435.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14481
59.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19161
596.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15597
1.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17381
510.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16042
159.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19125
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16060
508.5 Kpixels/sec |