| Upload Date | December 19 2025 03:54 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 |
| Model ID | Google Pixel 9 |
| Motherboard | tokay |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.30 GB |
| Single-Core Score | 1734 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1510
216.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1542
9.29 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2037
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1950
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1601
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2257
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1691
135.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1746
54.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1957
58.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1585
6.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1949
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1489
114.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1665
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1642
16.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1264
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1893
59.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4365 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3019
433.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4866
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5231
107.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6348
146.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5236
71.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6598
32.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1569
125.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6037
187.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3813
114.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3707
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5855
182.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3231
248.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4191
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3525
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4947
4.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5433
172.0 Kpixels/sec |