| Upload Date | December 19 2025 03:42 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2520A |
| Model ID | vivo V2520A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2959 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2555
366.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2499
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3273
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3135
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2949
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3797
18.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2478
198.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2802
86.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3215
96.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2598
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2999
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3125
240.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3501
102.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3434
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2652
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2797
88.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9046 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6780
973.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9836
59.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10836
221.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10140
233.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10738
145.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14003
69.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2811
225.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11431
354.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7623
228.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7607
31.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11495
357.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9203
707.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10210
299.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8753
86.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11851
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10480
331.8 Kpixels/sec |