| Upload Date | December 19 2025 03:41 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3043
437.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3049
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3669
75.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3187
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3129
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4169
20.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3151
252.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2901
89.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5240
156.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3368
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3504
109.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3768
289.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3572
104.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3877
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2874
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3060
96.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8726 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7217
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10076
60.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10217
209.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8559
197.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9749
132.3 images/sec |
|
|
Clang
|
9951
49.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3755
300.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9396
291.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9125
273.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9031
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10770
335.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8724
670.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9951
292.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9857
97.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9432
9.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8624
273.1 Kpixels/sec |