| Upload Date | December 19 2025 03:33 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-54 |
| Motherboard | CFL Octavia_CFS |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3990 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1323 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1239
178.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1483
8.93 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1468
30.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1446
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1123
15.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1447
7.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1239
99.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1399
43.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
600
17.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1785
7.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1953
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1195
91.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1361
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1676
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1174
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1579
50.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3685 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2315
332.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5095
30.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4505
92.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4345
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3470
47.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4518
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1435
114.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5205
161.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1545
46.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4736
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6195
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3618
278.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4355
127.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3984
39.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5026
4.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4878
154.4 Kpixels/sec |